Google Ads Reklamlarından Önce Web Site Analizi

Google reklamlarına çıkmadan önce gerekli olan web site analizini hangi sitelerden yapmalıyız ?
Bu haber 2019-08-03 21:39:32 eklenmiş ve 1557 kez görüntülenmiştir.

Google Ads reklamlarına çıkmadan önce gerekli olan web site analizlerini 3 farklı siteden gerçekleştirebiliriz.Genel site durumu testi için ilk 2 web site adresi;

1) Google Page Speed

2) Test My Site - Think with Google

Google page speed sayfasını ziyaret ederek web sitenizin ana url adresini giriniz , bir kaç dakika içerisinde anasayfanızın masaüstü ve mobil cihazlara açılış hızlarını görebilir gerekli olan düzenlemeler için bir kaç ipucu edinmiş olursunuz.

Test my site web sayfasını ziyaret edip aynı işlemi gerçekleştirdiğinizde aradaki fark sektörünüzdeki lider web sitelerin açılış hızlarını görebilir eğer ki web sitesinizinin açılış hızını istenilen duruma getirirseniz web sayfası üzerinden kazancınızı hesaplayabilirsiniz.

Bu testleri gerçekleştirdikten sonra web sitenizin tüm cihazlarda açılış hızlanırını öğrenmiş düzenlemeniz gereken css,javascript,jpg dosyalarınızı yedek almış durumdasınız peki daha detaylı testi nasıl yaparız google reklamlarına web sitemi yayınlamadan önce web sitemin tamamen sorunsuz ve kurallara uygun bir şekilde çalıştığından emin olmam gerekiyor diyor iseniz son testi yapacağınız web sitesinin adresi GMETRİX olacaktır.

Gmetrix kullanımı diğer iki sitedeki gibi aynı şekildedir fakat aralarındaki fark web sitenize kanada vb. diğer sunuculardan bağlanıp net hızını söylemesi ve sağ üst köşeden rapor oluştur dediğiniz zaman düzenlemeniz gereken tüm sorunları ve nasıl düzelteceğinizi içeren belgeyi pdf olarak size sunmasıdır.

Peki bunlara ne gerek var der iseniz ;

Google ads reklamlarında web sitenizin açılış hızı sizin herşeyinizdir !

Web sitenizin hızı ne kadar iyi olursa bu sizin kampanyalarınızda ki kalite puanlarınızı , ortalama konumlarınızı ve daha bir çok şeyi etklemektedir.

İletişim için info@oguzhanalbas.com

 

ETİKETLER : web site hızı web site optimizasyon google adwords eğitimleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Google Ads haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Web Tasarım | Google Ads Reklamları | Teknoloji Haberleri
© Copyright 2013 ALBAS CREATIVE. Tüm hakları saklıdır. Albas Creative